Údajní demokraté nenávidí demokracii

Pražský primátor Zdeněk Hřib a šéf Praha sobě, poslanec, starosta Prahy 7 a pražský zastupitel v jedné osobě Jan Čižinský znovu předvedli, jak moc jim vadí demokracie. Buď bude po našem, nebo tady máte přes „ústa“, vzkázali Praze.

Na Praze 1 se rozpadla koalice. Koaliční smlouvu vypovědělo uskupení My, co tady žijeme (složené z KDU-ČSL, STAN a Iniciativy občanů), které Praze 1 vládne společně s Prahou 1 sobě, Piráty a Zelenými.

V demokracii zcela normální věc. Koalice se tvoří, občas i rozpadají. To samozřejmě vždy vyvolává emoce, ale co předvedli pražský primátor Hřib a bratr starosty Prahy 1 Pavla Čižinského Jan, to překročilo veškeré meze.

Okamžitě totiž začali hřímat, že chtějí Prahu 1 ovládnout mafiáni, že TOP 09 představuje to nejhorší v politice apod. Takové nálepky rozdávají všem, kdo mají na budoucnost Prahy potažmo Prahy 1 jiný názor než oni.

Tedy všem lidem, kterým vadí, že by Nemocnici Na Františku Praha 1 zadarmo odevzdala magistrátu, i když do ní v minulosti investovala dvě miliardy korun. To mimochodem samozřejmě velmi vyhovuje Janu Čižinskému, protože podle dříve podepsaného memoranda měla na chod nemocnice přispívat i jeho Praha 7, jejíž občané tvoří velké procento pacientů.

Taky všem lidem, kteří si nechtějí nechat hrstkou jiných diktovat, jaký že je jediný správný způsob života. Třeba si chtějí sami svobodně rozhodnout, že budou k životu využívat auto, které logicky chtějí mít kde zaparkovat a nechtějí se k domovu složitě proplétat objížďkami zavřených ulic.

Taky všem lidem, kteří chtějí být aktivní a podnikat. A právem očekávají od politické reprezentace podporu. Od současného vedení Prahy 1 se však dočkali pouze klacků pod nohy.

A taky všem lidem, kteří žijí na Praze 1 celý život a museli téměř vlastními těly zabránit nesmyslném nápadu na výstavbu obludných a předražených záchodů na Petříně.

A taky všem lidem, kteří nechtějí na radnici amatéry, pro něž je zřejmě Praha 1 rájem na zemi, když klidně zruší jednání zastupitelstva, protože prý není co řešit.

Je co řešit a je toho spousta. Vedení Prahy 1 v čele s Pavlem Čižinským ale problémy řešit buď nechce, nebo neumí. A proto nemá v čele Prahy 1 co dělat.